Басни
Стоян Михайловски /1856-1927 г./ е роден в град Елена в семейството на известен възрожденски род. Първо учи в родния си град и след това продължава образованието си във Велико Търново. Завършва френския лицей в Цариград, а пред 1889 г. висшето си юридическо образование във Франция.
Работи като адвокат, съдия, учител, журналист и преподавател в университета. Депутат е в три народни събрания.
Стоян Михайловски оставя богато по обем и жанър литературно творчество - освен басни, стихове и поеми той пише също така пародии, драми, епиграми и други. Става най-известен в родината с химна на книжовността и със своите басни.
В изданието са включени всички най-известни басни, поеми и стихотворения на големия български поет. Басните са актуални за политическата обстановка в България преди повече от век, но с поуките и нравственото си послание звучат непреходно и днес. Стихотворенията също са поучителни. Те имат дълбок филосовски и исторически контекст и разкриват съвременността на автора.
Kниги от същия жанр
-
Косе Босе: приказкипечатна:
2.04 EUR
4.00 лв. -
Имало едно време...печатна:
3.06 EUR
5.99 лв. -
Феипечатна:
6.13 EUR
11.99 лв. -
Винету, 3 томе-книга:
2.55 EUR
5.00 лв.печатна:
6.13 EUR
11.99 лв. -
Магическият лунен празникпечатна:
13.29 EUR
26.00 лв. -
Самодивско царство - народни приказкипечатна:
2.04 EUR
4.00 лв. -
Поздравителни картичкипечатна:
2.04 EUR
3.99 лв. -
100 най-забележителни археологически откритияпечатна:
5.57 EUR
10.90 лв. -
Палечка - книжка с дръжкапечатна:
1.99 EUR
3.90 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.