Апокрифни животни
Димитър Кенаров от няколко години периодично заявяваше, че подготвя книга със стихотворения за животни, от името на животни… А през декември миналата година обясни мотивацията си така:
”Димитър Кенаров си пада по животни. Камили, мечки, китове. Всички животни са красиви. Магарето е красиво. Къртицата е красива. Тигърът също е красив. Дори мравоядът, който опипва земята с език като с бастун за слепи, има своя чар.
Димитър вярва, че хората трябва да се отнасят с всички други животни като с равни. Очовечаващо е.
Димитър си представя, че животните са малки деца с много остри нокти и зъби.
Димитър е вегeтарианец. Малтретирането и масовото изтребление на съзнателни същества в месната индустрия го отвращават. Консумацията на месо, без жизнена необходимост за това, му е противна. Човек е това, което яде.
Димитър харесва английския философ Джеръми Бентам, защитник на правата на животните. Въпросът не е “Те рационални същества ли са?” или пък “Могат ли да говорят?”. Въпросът е “Могат ли да страдат?”.
Димитър е журналист, защото обича този свят.
Димитър пише поезия, защото обича други светове.”.
При такава мотивация и най-вече заради обичта към световете – този и другите – никак не е неочаквано, че книгата вече е факт.
Kниги от същия жанр
-
От любов към Италияпечатна:
9.00 лв.
4.60 EUR -
Опашка от съпрузипечатна:
7.99 лв.
4.08 EUR -
Кодът на Наполеонпечатна:
16.00 лв.
8.18 EUR -
Мечтая за тебпечатна:
12.99 лв.
6.64 EUR -
Media Sapiensпечатна:
9.98 лв.
5.10 EUR -
Бавният валс на костенуркитее-книга:
7.00 лв.
3.57 EURпечатна:
18.00 лв.
9.20 EUR -
Земята и небето на Жак Дормпечатна:
12.00 лв.
6.13 EUR -
Urban Jungleпечатна:
10.00 лв.
5.11 EUR -
Кодексът на маитепечатна:
12.99 лв.
6.64 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.