Американски пасторал
Симор Левов по прякор Шведа – главният герой на Филип Рот – е легендарен спортист от гимназията на Нюарк, който израства в следвоенните години на разцвет, за да се ожени за бивша Мис Ню Джързи, да наследи ръкавичарската фабрика на баща си и да се пренесе в каменна къща в идиличното селце Олд Римрок. И тогава, през 1968 г., за един ден красивата американска мечта за благоденствие, граждански ред и домашно щастие завинаги изоставя Шведа. Мери, неговата обична дъщеря, се превръща от любящо, будно момиче в труден и изпълнен с враждебност и фанатизъм тийнейджър, способен на немислима жестокост. За една нощ Шведа е изтръгнат от лелеяния американски пасторал и захвърлен в безумието на американската действителност. Завладяващо четиво, пропито със скръб, гняв и дълбоко състрадание към героите – един от шедьоврите на Рот.
Kниги от същия жанр
-
Малка книжка за моят таткопечатна: 7.00 лв. -
Малка книжка за сексапечатна: 7.00 лв. -
Малка книжка за коткипечатна: 10.00 лв. -
Малка книжка за надеждатапечатна: 7.00 лв. -
Малка книжка за вътрешна хармонияпечатна: 7.00 лв. -
Малка книжка за приятелствотопечатна: 10.00 лв. -
Наздравепечатна: 3.50 лв. -
Малка книжка за сватбата ...и след товапечатна: 7.00 лв. -
С най-добри пожеланияпечатна: 3.50 лв.
Информация
Информация за книгата:
За автора
Филип Рот
Биография:
Американският писател Филип Рот печели Националната награда за художествена литература още за първата си книга „Сбогом, Колумб“ (1959). „Провинциален живот“ (1986) му носи Националната награда на критиците, а през деветдесетте години печели четири големи литературни награди: Националната награда на критиците за „Наследството“ (1991), наградата ПЕН/Фокнър за „Операция лихвар“ (1993), Националната награда за художествена литература за „Театър Сабат“ (1995) и наградата Пулицър за художествена литература за „Американски пасторал“ (1997).
Следва Наградата на англоговорещата общност за „Омъжих се за комунист“ (1989). През същата година получава Националния медал за изкуство в Белия дом, а през 2000 г. публикува „Петното“ – роман, с който завършва трилогията си за идеологическите етноси в следвоенна Америка. За „Петното“ Рот получава втората си награда ПЕН/Фокнър, както и британската награда У. Х. Смит за най-добра книга на годината.
През 2001 г. е удостоен с най-високото отличие на Американската академия за изкуства и литература – Златния медал, присъждан на всеки шест години за цялостно творчество.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.