Американски дервиш
Хаят е първо поколение американец. Родителите му са от Пакистан, но ислямът не е тема, която се обсъжда в семейството – нито от баща му, виден невролог, нито от вечно нещастната му майка, която познава Фройд по-добре от Корана. Единственото, което чува като малък, са скандали заради изневерите на баща му и неговата пристрастеност към алкохола. Както и истории за красивата интелигентна Мина, най-добрата приятелка на майка му, която живее в Пакистан. Изоставена от съпруга си, тя търси начин да осуети опитите му да й отнеме детето.
И ето че един ден Мина пристига с четиригодишния си син в дома на семейството в щата Уисконсин. Тя става най-важният човек за Хаят –духовен наставник, кумир, обект на още неосъзнатото му желание за близост. За да не я загуби, той е готов на всичко – дори на предателство спрямо нея.
Роман за сблъсъка между религиозните предразсъдъци и модерния свят, за любовта, вината и прошката, който напомня на творбите на Джумпа Лахири и Халед Хосейни.
Kниги от същия жанр
-
Малка книжка за сексапечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR -
Малка книжка за любовтапечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR -
Малка книжка с Мъдри отговори на въпроси от животапечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR -
Малка книжка за мечтитее-книга:
3.00 лв.
1.53 EURпечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR -
Наздравепечатна:
3.50 лв.
1.78 EUR -
Късметпечатна:
3.50 лв.
1.78 EUR -
С най-добри пожеланияпечатна:
3.50 лв.
1.78 EUR -
Малка книжка за работатапечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR -
Малка книжка за приятелствотопечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.