Аленото цвете и Бялото
„Аленото цвете и бялото” ни връща в Лондон от втората половина на деветнайсети век. Това е историята на един вечен, вълнуващ, жизнен и мрачен, омагьосващ и плашещ град и на три жени, чиито житейски пътища се преплитат по улиците на имперската столица – една уличница, една невротична дама от висшето общество и една еманципирана и дълбоко набожна жена.
Шугър, привлекателна и остроумна проститутка, копнее за по-добър живот. След срещата си с Уилям Ракъм, наследник на парфюмерийна империя, тя тръгва към върховете на обществото. По пътя си Шугър среща всякакви хора, привлекателни, наивни, зли и добросърдечни – живи образи, чиито съдби се преплитат във вълнуващ разказ за една силна и динамична епоха, време на политическа мощ и отчайваща мизерия, на безплътни идеали и скрити пороци, на краен материализъм и пламенна набожност.
Битката на младата жена да спаси тялото и душата си е естественият център на този панорамен разказ – и макар Шугър да е дете на своето време, проникновеното перо на автора придава на романа универсална привлекателност, надхвърлила границите на времето.
Изданието е спонсорирано от Шотландския съвет по изкуствата.
Kниги от същия жанр
-
Конспирация Да Винчипечатна:
4.03 EUR
7.90 лв. -
Живот и политикапечатна:
10.22 EUR
19.99 лв. -
Калигулапечатна:
8.17 EUR
15.99 лв. -
Вождът Многото Подвизипечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Арктическо течениепечатна:
6.64 EUR
12.99 лв. -
От Барселона с любовпечатна:
6.64 EUR
13.00 лв. -
Аз познавах тези хора: Антикаджиев разказва - 15 години по-къснопечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Камъните на елфитепечатна:
8.69 EUR
17.00 лв. -
Пигтаунпечатна:
3.57 EUR
7.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.