Аз бях само на 17 години
Книгата на Бойчо Огнянов беше за мен щастливо откритие. Когато видях за първи път ръкописа, очаквах, че ще прочета просто един спомен от Белене – факт, който сам по себе си, както вече казах, заслужава адмирации. Споменът обаче се оказа един от най-вълнуващите, които съм чел. На всичкото отгоре – много автентичен.
Дано книгата стигне до ръцете на повече читатели. Бившите лагерници и затворници от комунистическия режим лека-полека си отиват – не бива истината за онова време да си отиде с тях.
Не съм прекален оптимист – днес тя може и да не обърне вниманието, което заслужава, върху себе си. Но един ден необременените поколения със сигурност ще искат да се вгледат по-критично в онова време. Тази книга е за тях.
Петър Стоянов, президент на Република България (1997–2002), първият държавен глава след 9.09.1944 г., който не е членувал в Българската комунистическа партия
Kниги от същия жанр
-
История на Народна Република Българияпечатна:
30.00 лв.
15.33 EUR -
Спецназът на ГРУпечатна:
10.00 лв.
5.11 EUR -
История на Черно морепечатна:
15.00 лв.
7.66 EUR -
Морфология на Класическия Египет по данни на Ермитажен папирус 1115печатна:
21.00 лв.
10.73 EUR -
Структурата на всекидневието: възможното и невъзможнотопечатна:
15.00 лв.
7.66 EUR -
Траки. Исторически и културен обзорпечатна:
18.00 лв.
9.20 EUR -
Древна Гърцияпечатна:
9.90 лв.
5.06 EUR -
Неизвестните оръжияпечатна:
9.50 лв.
4.85 EUR -
Бягствотопечатна:
2.99 лв.
1.52 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.