АНТИкорупция - антиОБРАЗОВАНИЕ
Тази публикация:
Не е разследване, което иска да издири, назове и покаже с пръст виновните. Тя е изследване, което се стреми да разкрие как стават възможни определени корупционни практики и да ги типологизира.
Не е морализаторство, поставящо всички в “кюпа на виновните”, при което авторите се отстраняват от позицията си на членове на академичната общност и се преживяват като нейни съдници. Тя е опит да се покаже как конкретни действия и/или бездействия на определени личности и групи накърняват интересите и правата на другите и как разграждат социалната тъкан на висшето образование, а и на самото общество.
Не е тежнение към някакъв тип утопично общество, н което всички хора са безгрешни и безукорно честни, нито пък е носталгия към някаква форма на тоталитаризъм, където наказанията и страхът от тях ограничават нерегламентираното поведение. Тя е очертаване на реални и практически постижими институционални условия и механизми, правещи възможно постигането на цели, които са едновременно личностно и обществено значими и преимливи.
Kниги от същия жанр
-
Хищническа нацияпечатна:
8.17 EUR
15.99 лв. -
За войната. Стратегия и тактика на военните действияе-книга:
3.57 EUR
7.00 лв.печатна:
7.66 EUR
14.99 лв. -
Свободата на словото и нейните границипечатна:
9.20 EUR
18.00 лв. -
Пропукай капитализмапечатна:
4.60 EUR
9.00 лв. -
BG Кръстника 3печатна:
3.22 EUR
6.30 лв. -
За крале и кралиципечатна:
9.66 EUR
18.90 лв. -
Дневникът на един евреинпечатна:
2.30 EUR
4.50 лв. -
Световната политика след 1945печатна:
30.67 EUR
59.99 лв. -
Свободният святпечатна:
6.13 EUR
12.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.