Vita Brevis
Това е една история за любов. За любовта между мъжа и жената. За любовта към Бог. За любовта на майката към единственото й дете.
Това е една драматична история за душевни конфликти, за вяра и съмнения, за плътска любов и въздържание за обич и саможертва.
Според Юстайн Гордер това е писмо, всъщност препис от края на XVII век, направен в Аржентина, на послание, написанo на един дъх от пренебрегната любовница до един от бащите на християнската църква. Намерено в старинна дървена кутия, то представлявало стар, много стар ръкопис на латински със странно посвещение. Флория поздравлявала Аврелий Августин, епископ на Хипон (Августин Блажени, живял през IV-V век). Независимо от този скок през столетията, страстите и болката на Флория звучат съвременно и автентично. Защото и споделената, и отхвърлената любов са еднакво разтърсващи и неподвластни на времето.
Kниги от същия жанр
-
Самоотверженостпечатна:
3.32 EUR
6.50 лв. -
Дете във времетопечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Великият копнеж по раяпечатна:
4.59 EUR
8.99 лв. -
Дъждовен драконпечатна:
4.08 EUR
7.99 лв. -
Сантиментално пътешествие из Франция и Италияпечатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Наследството на Лорд Сароупечатна:
6.59 EUR
12.90 лв. -
Пелагия и червеният петелпечатна:
6.59 EUR
12.90 лв. -
Евкалиптипечатна:
5.62 EUR
11.00 лв. -
Танцуващият с духовепечатна:
6.13 EUR
11.99 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.