7 хайдути и 1 магаре
Седем деца решават да избягат от дома и от училището и да хванат Балкана, вдъхновени от легендите за безстрашните хайдути, които се борят за справедливост, свобода и липса на даскалски контрол. Някои от децата оставят прощални бележки, други – не; един нарамва секира, друг - вилица, но в крайна сметка новоизлюпените бунтовници драсват към гората.
Оказва се обаче, че свободата не е проста работа. Когато слънцето залязва, лесът става страшен, а невидими опасности сякаш дебнат отвсякъде. Смелите пишман-хайдути трябва да преглътнат страха си и да се справят с оцеляването си в тази незавидна ситуация.
С неповторимото си чувство за хумор Бранислав Нушич разказва история, която е колкото измислена, толкова и истинска. За първи път на български език, "Седем хайдути и едно магаре" носи оня приключенски дух, който пленява и децата, и техните родители, и който носи носталгията по славното Том Сойерово време.
Kниги от същия жанр
-
Пленяването - книга 1печатна:
5.57 EUR
10.90 лв. -
Отстранипечатна:
2.14 EUR
4.20 лв. -
Бандата от Чарлстаунпечатна:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Цветята на дъждовната горапечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Кралицата на югапечатна:
10.17 EUR
19.90 лв. -
Here I Am, In Perfect Leaf Today / Ето ме днес съвършено разлистенае-книга:
4.09 EUR
8.00 лв. -
Моето корейско лято или как заобичах кимчие-книга:
6.64 EUR
13.00 лв. -
Алегро (ма;-) нон тропопечатна:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Знакът на звяра в Мисулапечатна:
5.01 EUR
9.80 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.