Чичо Фьодор, кучето и котаракът
Как да си купим крава? И защо да я купуваме, ако с млякото й ще трябва да я изплащаме? И въобще защо за да купим, първо трябва да продадем? И кого да продадем?... И защо не можем да намерим на никоя карта селцето Простоквашино, което си има дори собствен пощальон?
Ето такива и още стотици други въпроси вълнуват непрестанно героите в тази повест - приказка, която отдавна е прекрачила границата между авторска творба и фолклорна легенда. За чичо Фьодор и неговите неразделни приятели говорещия котарак Матроскин и кучето Шарик, за селото Простоквашино и пощальона Печкин има мултипликационни филми, има клубове на приятелите, има анекдоти и скечове. Има преди всичко искрени симпатии. Защото добрите и храбри герои на Едуард Успенски са симпатични и весели, забавни и интригуващи. Защото техните забележителните истории се помнят завинаги и защото в Простоквашино всеки миг се случва нещо необикновено и много интересно. И защото пълният с приключения и динамика живот на верните приятели е толкова привлекателен – и за деца, и за възрастни. Каквито впрочем са всички истории на един от най-любимите руски писатели, превеждан в милионни тиражи по целия свят.
Една от трите истории за Простоквашино – сега в ново издание на “Дамян Яков” с оригиналните илюстрации на Ирина Памятних. След “Крокодилът Гена” това е втората книга на Едуард Успенски, която “Дамян Яков” дарява на добрите български деца.
Kниги от същия жанр
-
Жабокът царпечатна:
2.50 лв.
1.27 EUR -
Али Баба и четеридесете разбойникапечатна:
1.20 лв.
0.61 EUR -
Цар Лъв: Оцвети историятапечатна:
1.49 лв.
0.76 EUR -
Книга за джунглата - книга с подарък аудио дискпечатна:
11.90 лв.
6.08 EUR -
Моята коледна библиотекапечатна:
7.90 лв.
4.03 EUR -
Глупавият вълк - книжка с дръжкапечатна:
2.49 лв.
1.27 EUR -
Уча се на добри обноскипечатна:
6.90 лв.
3.52 EUR -
Малкото китче - книжка за баняпечатна:
6.90 лв.
3.52 EUR -
Подарък за тебпечатна:
3.99 лв.
2.04 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.