Това изкуство на поезията
Откровенията на Х.Л.Борхес /1899-1986/ за едно литературно пътешествие, започнало в бащината библиотека в Буенос Айрес..., са споделяне на удоволствието, което доставя думата, и свидетелство за безсмъртието на литературата.
През есента на 1967 г., когато Борхес отива в Харвард, за да изнесе своите шест Нортънови лекции, той отдавна вече е смятан за ценен капитал. Неговите северноамерикански съвременници са убедени, че името му е сред онези, на които е предопределено да оцелеят в дългия поход на времето.
Но трябва да изминат повече от трийсет години, за да възкръснат от архива лекциите на Борхес и да стигнат до нас като една съкровищница от литературни скъпоценности в есеистични, непретенциозни, често иронични и винаги вдъхновяващи форми. Те са изпълнени с дълбоко лични размишления и съхраняват моментния характер на устното му слово с неговия хумор и колебания.
Kниги от същия жанр
-
Късметпечатна: 3.50 лв. -
Малка книжка за източни мъдростипечатна: 7.00 лв. -
Малка книжка за приятелствотопечатна: 10.00 лв. -
Малка книжка с усмивкипечатна: 7.00 лв. -
Малка книжка за животае-книга: 3.00 лв.печатна: 7.00 лв. -
С най-добри пожеланияпечатна: 3.50 лв. -
Малка книжка за коткипечатна: 10.00 лв. -
С уважениепечатна: 3.50 лв. -
Малка книжка за усмивкитепечатна: 7.00 лв.
Информация
Информация за книгата:
За автора
Хорхе Луис Борхес
Биография:
Xорхе Луис Борхес (1899–1986) е роден в Буенос Айрес, но едва петнайсетгодишен заминава за Женева. Там се запознава с идеите на Шопенхауер, с творчеството на Уолт Уитман и на френските символисти Рембо, Верлен и Маларме, а в Испания, където се установява след това, попада в кръга на местните писатели ултраисти.
През 1921 г. се завръща в Аржентина и взема участие в основаването на няколко литературни и философски списания. Световната си слава дължи преди всичко на своите кратки разкази и литературни есета. Умира в Женева.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.