Тихите
Ясно е защо толкова интроверти се крият дори от себе си. Ние живеем с ценностна система, която аз наричам „екстравертния идеал“ – вездесъщата вяра, че съвършеният ни „Аз“ е енергичен човек с лидерски способности, който обича да бъде под светлината на прожекторите.
Архетипният екстраверт предпочита действията пред разсъжденията, риска пред предпазливостта, сигурността пред съмненията. Обича бързите решения – нищо че могат да бъдат погрешни. Работи добре в екип и обича да се движи в компания.
Ще ни се да мислим, че ценим индивидуалността, но твърде често се възхищаваме само от един тип индивиди – тези, които обичат „да се смесват с хората“. Да, позволяваме на технологично надарените единаци, които създават компаниите си по гаражите, да имат какъвто си искат характер, но те са изключението, а не правилото, а и нашата толерантност се простира главно до баснословно богатите и до онези, които обещават да станат такива.
Интровертността – и нейните братовчедки чувствителността, сериозността и срамежливостта – днес се смятат за не твърде желателни качества, някъде между разочарованието и патологията. Интровертите в царството на „екстравертния идеал“ са като жените в един мъжки свят – пренебрегвани заради нещо, което е част от самата им същност.
Екстравертният темперамент може да е изключително привлекателен, но ние сме го превърнали в потискаща мяра, към която повечето от нас се чувстват длъжни да се придържат.
Kниги от същия жанр
-
Великата тайна за привличане на парие-книга:
4.59 EUR
8.99 лв.печатна:
6.64 EUR
12.99 лв. -
Енциклопедия на архитектуратапечатна:
20.44 EUR
39.99 лв. -
Демонпечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Отвъдпечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Комуникацията, която информира и влияепечатна:
9.20 EUR
18.00 лв. -
Малки тайнипечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Малтийският евреинпечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Опасните животнипечатна:
2.04 EUR
3.99 лв. -
Джобен психотерапевтпечатна:
5.11 EUR
10.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.