Театър, любов моя!
В теоретична статия, публикувана преди време в нашия печат, чието заглавие и
автор вече съм забравила, срещнах следната мисъл: че всяко житейско събитие може да бъде претворено в комедия или трагедия в зависимост от предпочитанието и гледната точка на автора.
Това схващане ме смути и дори по някакъв начин ме разбунтува, а някои по-късни прояви в нашия културен и по-специално театрален живот, не само ми припомниха тази мисъл, но и ме накараха да се замисля над проблеми, които до тогава бях отминавала или просто не бях забелязвала /може би защото по-рано тези явления не бяха така чести/.
Не! Аз не мога да се съглася, че трагичното може да се третира комедийно, както любовта не може да се третира като омраза, нито смъртта като живот, нито подвигът като авантюра, нито Деветата симфония на Бетховен като джазово парче, нито Сикстинските стенописи на Микеланджело като комикси.
Kниги от същия жанр
-
100 неща, които трябва да знаем за българския спортпечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Web Design: E-commerceпечатна:
8.15 EUR
15.95 лв. -
Петър Димков. Откровено + CDпечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Добрата съпругапечатна:
6.64 EUR
13.00 лв. -
Преследванетопечатна:
7.15 EUR
13.99 лв. -
Обсебен мозъкпечатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Птиципечатна:
2.24 EUR
4.40 лв. -
Вселенски ред. Теория на познаниетопечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Коко Шанелпечатна:
7.15 EUR
14.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.