Случаят с архиепископа
Рим, есента на 664 година.
Уигард, архиепископ на Кентърбъри, е открит мъртъв в покоите си в Латеранския дворец в Рим. Разследването на престъплението не трае дълго – набързо е обвинен и арестуван ирландецът Ронан Рагалах, видян от охраната да напуска покоите на архиепископа. Дясната ръка на папата – епископ Геласий, е убеден, че престъплението е политическо и може да доведе до война между Саксония и Ирландия, ако Ронан бъде обвинен без доказателства.
По същото време в Рим на специална мисия е и своенравната млада монахиня - сестра Фиделма, на която й се носи славата, че разплита всякакви мистерии.
Епископ Геласий учтиво я моли да проведе разследване и да установи причините за смъртта на Уигард.
Добре дошли в света на сестра Фиделма!
Сестра Фиделма е историческа личност, живяла през VII в., и най-малка дъщеря на крал Фланд.
Тя е не само религиозно лице, но и добре обучен адвокат. Интересът й да разкрива истината на всяка цена е причина сестра Фиделма да стане разследващ адвокат в Ирландия.
Питър Тримейн е специалист по келтска история. Във вените му тече ирландска, бретонска и шотландска кръв, а родословното му дърво може да бъде проследено до далечната 1288 г. Криминалната поредица “Келтски загадки” се основава на задълбочени разследвания и анализ на архиви от историята на келтите.
Kниги от същия жанр
-
Няма място за старите кучетапечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Годината на Кобратапечатна:
6.13 EUR
11.99 лв. -
Кръвни братяпечатна:
6.10 EUR
11.95 лв. -
Ако жените пожелаятпечатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Опасност в червена рокляпечатна:
6.64 EUR
12.99 лв. -
Безднапечатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Момчето на англичанинапечатна:
5.10 EUR
9.98 лв. -
Реакции. Публицистика и интервюта - том 10печатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Колекционерътпечатна:
3.83 EUR
7.50 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.