СС войските в бой. Книга 1
В историята на Втората световна война около СС войските витаят толкова митове и легенди, че за някои те изглеждат като еквивалент на съветските гвардейски части, смели войници, които се сражават до последна капка кръв и никога не се предават. Други виждат в структурата, тактиката и въоръжението им първообраз на модерните специални сили. За трети те са просто част от престъпния „Черен корпус“ на Химлер СС.
Създавайки военизираните части на СС, идеята на Хитлер и на Химлер е да имат на разположение паралелна на вермахта армия „за решаване на вътрешнополитически задачи“. Както много неща в Третия райх обаче и СС войските се развиват по съвсем друг начин.
В тази книга създателят им Паул Хаусер разказва за бойния път на СС войските в годините на Втората световна война....
Kниги от същия жанр
-
Пътешествията, които промениха светапечатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Досие Ватиканапечатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Голяма енциклопедия България - том 1печатна:
15.28 EUR
29.90 лв. -
Друга история на най-голямата война Книга 1: Разгарянето на пожарпечатна:
17.89 EUR
35.00 лв. -
Седемдесетте велики пътешествия в историятапечатна:
40.90 EUR
80.00 лв. -
Не революция, а спецоперацияпечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Отразяване на ислямапечатна:
3.98 EUR
7.80 лв. -
Историзиране на модерното изкуство в България през първата половина на XX век. Възможности за разкази отвъд модерносттапечатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
От раждането до годежа: обичаи и обреди у българитепечатна:
4.60 EUR
9.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.