Психология на източната религия
Религиозната проблематика заема централно място в творчеството на К. Г Юнг, особено в по-късните му трудове. Голямата заслуга на Юнг е разбирането му, че общата първична представа в основата на различните форми на религията, е архетипово съдържание на човешката душа. Новото виждане дава възможност да разберем традиционните ценности и да изпълним с ново съдържание закостенелите форми.
Настоящият том (Част втора от том XI на Събраните съчинения на Юнг) обхваща коментари и предговори към религиозни съчинения на Изтока. Тук са показани главните противоположности и съответствия между западните и източните начини на изразяване и форми на възприятие.
Включен е и предговорът към И Дзин. Той има важно значение в контекста на цялостното дело на Юнг, доколкото темата за гадаенето е свързана с разработения от него принцип на синхроничността. Никой не се учудва на ненаситността си, но я смята за свое право и не се замисля, че едностранчивостта на душевната диета в крайна сметка води до най-тежки нарушения на равновесието. Това е болестта на западния човек и той няма да се успокои, докато не зарази целия свят със своята ненаситна алчност. К.Г.Юнг
Kниги от същия жанр
-
Психология на забогатяванетое-книга:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Жените и паритепечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Мъжете не си падат по...печатна:
5.62 EUR
11.00 лв. -
К. Г. Юнг - Тайната на златното цветепечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Тайните на пълната самоувереностпечатна:
3.06 EUR
6.00 лв. -
Дарът на терапиятае-книга:
5.11 EUR
10.00 лв.печатна:
9.20 EUR
18.00 лв. -
Тайният език на общуванетое-книга:
3.57 EUR
7.00 лв.печатна:
5.10 EUR
9.99 лв. -
Максимум успехпечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Преходът към себе сие-книга:
6.13 EUR
12.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.