Премълчаваната история на САЩ
Митоборецът Оливър Стоун пак взривява добрия вкус в Щатите. Този път посяга на някои от националните им икони и така скандализира официалните власти, които продължават да го дамгосват като дисидент.
Кой уби Кенеди? Кой стои зад Маккарти? Кацнаха ли американците на Луната? Кой пусна бомбата над Хирошима? Крият ли извънземно в секретна база?
А „Уотъргейт”? Има ли подслушване, или всичко е фарс? Бутафорен ли беше атентатът срещу Рейгън?
Беше ли Горбачов агент на ЦРУ? Как рухна Желязната завеса? Защо Никсън е „Лудият”, а Кисинджър – „Психопатът”?
В сензационния си, полуапокрифен труд „Премълчавата история на САЩ” Оливър Стоун се поти над отговорите на тези въпроси, колкото да поизпоти и ястребите от Пентагона. Не подминава и актуалния властелин Обама и хвалбите му покрай убийството на Осама Бен Ладен.
Скандалният режисьор е безмилостно откровен, когато става въпрос за най-наболелите проблеми в американското общество и история. Още в началото на книгата дава отговор на болезнените въпроси, защо 500-1000 души контролират почти всички световни богатства, докато четири милиарда други попадат в класификацията „най-бедно население” в света;
защо се позволява на шепа влиятелни американци да упражняват тотален контрол върху вътрешната, външната политика и медиите в САЩ; защо
американците приемат покорно факта, че постоянно са следени и наблюдавани, че правителството се меси в живота им, че гражданските им права се нарушават, а личната им неприкосновеност просто липсва. В пространни 14 глави той проследява малко известни факти от Първата световна война до преизбирането на Барак Обама и всички тайни ходове,
които са предопределили прекрояването на геополитическата карта на модерния свят.
Kниги от същия жанр
-
Коледа и Нова година по българскипечатна:
6.13 EUR
11.99 лв. -
2012: Апокалипсис от А до Япечатна:
6.64 EUR
12.99 лв. -
Китайски легенди и разкази за необичайнотопечатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Чехияпечатна:
6.64 EUR
13.00 лв. -
Кралете-Слънцепечатна:
29.65 EUR
58.00 лв. -
"Джагфар Тарихы" като извор за българската историяпечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
48-те закона на власттапечатна:
12.27 EUR
24.00 лв. -
Атентатът в Света Неделя и терориститепечатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Измамата Тутанкамонпечатна:
4.59 EUR
8.99 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.