Очерк върху мистическото богословие на източната църква
Богословието и мистиката се подкрепят и взаимно се допълват.
Едното е невъзможно без другото: ако мистичният опит е лично разработване и оползотворяване съдържанието на общата вяра, то богословието е начин на изразяване за обща полза на онова, което може да бъде преживяно от всеки.
Без истината, съхранявана от цялата Църква, личният опит е лишен от всякаква достоверност и обективност; той се превръща в смесица от истина и лъжа, от реалност и илюзия, един "мистицизъм" в отрицателния смисъл на думата.
От друга страна, учението на Църквата не може да има никакво влияние върху човешката душа, ако не изразява по някакъв начин вътрешния опит за истината, който е даден в различна степен на всеки вярващ.
И така, няма християнска мистика без богословие, но по-същественото е, че няма богословие без мистика.
Kниги от същия жанр
-
Митология на преходапечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Държавата - това съм аз!печатна:
8.69 EUR
17.00 лв. -
The Life of Hungerпечатна:
9.66 EUR
18.90 лв. -
Книжка за оцветяване: Дядо Коледа пристигапечатна:
0.81 EUR
1.60 лв. -
100 писма: Подборпечатна:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Уроците на Норбеков: път към младостта и здраветопечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Живот под наемпечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Три епохи. Един животпечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Създаването на националните идентичности. Европа XVIII – XX векпечатна:
6.13 EUR
12.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.