Нощ в Лисабон
Една нощ в Лисабон, в началото на Втората световна война, млад мъж жадно наблюдава на пристанището кораб, готвещ се да потегли на следващия ден за Америка. Без американска виза и с шест долара в джоба, той е един от хилядите бежанци от нацистка Германия, намерили последно убежище в португалската столица. Внезапно към него се приближава странен непознат и му предлага два билета за кораба и паспорт с валидна виза. В замяна иска само младият човек да изслуша неговата история. История за смелост и жестокост, за дързост и смърт, и за една любов, която не признава препятствия и граници.
„Нощ в Лисабон” е най-дълбокият и трагичен роман на Ремарк. Проникновен разказ за съдбата и жребия на човека на ХХ век, потвърждение, че изкуството е винаги последното и решаващо свидетелство за историята.
Максуел Гисмар
В романа на Ремарк се разказва за времето, когато човекът не означаваше нищо, а редовният паспорт – всичко.
Дубравка Угрешич
Повечето творби на Ремарк могат да се разглеждат като документи на времето.
Алфред Уайт
Велик писател... Той е майстор от несъмнено висока класа, творец, който владее езика до съвършенство. Независимо от темата, стилът му е емоционален, стегнат, уверен.
The New York Times Book Review
Kниги от същия жанр
-
Момченце е!печатна: 6.00 лв. -
Малка книжка за коткипечатна: 10.00 лв. -
Малка книжка за сватбата ...и след товапечатна: 7.00 лв. -
С уважениепечатна: 3.50 лв. -
Малка книжка за щастиепечатна: 10.00 лв. -
Малка книжка за моят таткопечатна: 7.00 лв. -
Малка книжка за сексапечатна: 7.00 лв. -
Малка книжка с Български мъдростипечатна: 7.00 лв. -
Наздравепечатна: 3.50 лв.
Информация
Информация за книгата:
За автора
Ерих Мария Ремарк
Биография:
По време на Първата световна война големият немски писател Eрих Мария Ремарк (1898–1970) заминава едва 18-годишен като доброволец на фронта. Войната оставя незаличими болезнени спомени в съзнанието му и е основна тема в неговото творчество. След завръщането си от фронта сменя безброй служби, като през цялото време пише и публикува разкази.
Първият му роман („На западния фронт нищо ново“) излиза през 1928 г. – първо като подлистник на вестник, после в отделна книга с тираж от 600 000 екземпляра – и прославя завинаги своя автор. Писателят е принуден да емигрира в Швейцария още през 1931 г., а две години по-късно книгите му са забранени от нацистите и се горят публично по площадите. През 1939 г. Ремарк емигрира в САЩ, но след края на Втората световна война се завръща в Швейцария, където умира през 1970 г.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.