Николай Хайтов - апостол на духа: монография
Това е първата монография за Николай Хайтов, чието творчество стана част от класическия фонд на българската литература още приживе на писателя.
В центъра на вниманието на Ивайло Христов е художественият път на автора - от ранните му очерци и разкази до късната му безпощадна публицистика.
Написана интригуващо, книгата откроява гражданската доблест и каузите на Николай Хайтов. Не всички те ще издържат проверката на времето, но без тях Хайтов нямаше да е Хайтов.
Kниги от същия жанр
-
Нашенци: избрани разказипечатна:
9.19 EUR
17.99 лв. -
Аз бях туке-книга:
4.34 EUR
8.50 лв.печатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Стаята с куклите на сеньор Беарнпечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Градината на Финци-Континипечатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Съседът милионерпечатна:
3.32 EUR
6.50 лв. -
What Makes Us Different and Similarпечатна:
10.22 EUR
20.00 лв. -
Пленница на смъртта, кн.1печатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Прилив на тревипечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Пратеникътпечатна:
6.10 EUR
11.95 лв.
Информация
Информация за книгата:
За автора
Ивайло Христов
Биография:
Доц. д.н. Ивайло Христов е роден през 1970г. в гр. Горна Оряховица. Завършва българска филология в Софийския университет "Св. Климент Охридски" (1995). Започва научната си дейност като докторант в института по литература към БАН. През 2001 г. става научен сътрудник 1 степен, а през 2009 г. - старши научен сътрудник 2 степен.
Три години (2005-2007) е хоноруван преподавател по "Народопсихология" във ФЖМК на СУ "Св. Климент Охридски". От 2004 до 2008 г. е редактор във в. "Словото днес", орган на Съюза на българските писатели. През 2011 г. е избран от ВАК за редовен доцент по "История на журналистиката" и "Народопсихология" в УНСС, а през 2014 г. му е присадена научна степен "док
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.