Младата романтичка
У. Съмърсет Моъм (1874 – 1965) е сред най-четените автори на своето време, чиято популярност не помръква и днес. В огромното му литературно наследство, наброяващо 20 романа, 31 пиеси, множество пътеписи и есета, особено място заемат разказите. Събрани в четири обемисти тома, по единодушното мнение на критиката те са връхна точка в творчеството му. Независимо дали описва лондонското висше общество, лекомислените парижки нрави, романтиката на Севиля или екзотични места като островите на Южния Пасифик и британските колонии в Азия, Моъм разказва вълнуващи истории за любов, изневяра, страсти и предразсъдъци, в които проявява присъщото си иронично отношение към човешката природа. Включените в настоящия том разкази излизат за първи път на български.
Писането на разкази е истинското призвание на Моъм и някои от неговите творби в този жанр с право се нареждат измежду най-доброто в изящната словесност.
Антъни Бърджис
Моъм е майстор в това да интригува и да бави развръзката до точно избрания момент, когато ни я сервира с подобаваща изненада.
Ивлин Уо
Моъм ни завещава блестящи творби, които ще останат живи, докато писаното слово продължи да съществува.
Daily Telegraph
Моъм е огромен талант, огромен сбор от таланти.
Kниги от същия жанр
-
Вчерапечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Трите телае-книга:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Френска целувкапечатна:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Последната заповедпечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Дневник на утрешния дене-книга:
4.60 EUR
9.00 лв.печатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Голата истина за мъжетепечатна:
3.06 EUR
5.99 лв. -
FaceБуки – II том. Дневникът на малкия Нострадамуспечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Гардеробътпечатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Нашите разделие-книга:
4.60 EUR
9.00 лв.печатна:
7.66 EUR
15.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.