Методи, наблюдения, теории
Тази книга е първата от серията УКА 225 посветена на фундаментите на точните науки. В книгата са въведени няколко малко изследвани понятия, както и няколко от съставните части на точните науки, които обикновено се игнорират от авторите. Главите са относително независими, което позволява да бъдат четени в произволен ред. Книгата е в известен смисъл общ увод за следващите от серията, в нея основна тема е методологията на точните науки, а преди всичко на математиката.
Поредицата УКА 225 възникна като опит на автора да подреди за себе си и читателя възникващите математически отражения на реалността – била тя многомерна, Нютонова или Хокингова, видяна от класическата или квантовата физика, подлежаща на докосване или умозрителна... Съответно – има начало, но край не се очаква. Съкращението УКА може да означава Универсални Конструктивни Абстракции, докато 225 от пръв прочит е номер на лаборатория, като може да е и друго, но не и горна граница.
Информация за избраната книга
За автора
Славян Радев
Биография:
Славян Радев е преподавал около 40 вида формални науки в 6 института и факултета в 2 страни. Ръководел е повече от 351 дипломни работи. Известно време е бил на първо място в анкетата за преподаватели в Полша. Написал е около 15 книги сред които няколко монографии и студии. Настоящата книга може да се счита за общ увод към някои от следващите.
Най-главният герой на всяка книга е Читателя. Той е първото ми наблюдение преди да започна да пиша тази книга. Между нас е книгата и смисъла й. Научните книги твърдят, че в този смисъл е Знанието, а някои от тях стигат до там, че да твърдят, че знанието е в този Смисъл.
Ние с теб, Читателю, знаем, че Общото знание е някъде между нас и всеки притежава свой ключ към него. Така е, защото Смисъла е на границата, в която излъчената светлина става отразена.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.