Между стените
Филип Маркулиев е своеобразен натуралист. Той описва социалната джунгла в каквато се превърна българското общество в груб, но адекватен и майсторски проведен стил. Точно този добре овладян стил прави разказите му увлекателни за четене, макар и оставящи горчив привкус. Но ако неговият поглед към живота е немилостив, то е и защото той има смелостта да погледне там, където естетстващият литературен истаблишмънт не смее и да си помисли да погледне. Ето това наричаме „нова вълна“ в литературата впрочем.
Ани Илков
В „Между стените“ има от писането на Ървин Уелш – мрачно, социално, нарочно грубо. Талантът на Филип Маркулиев личи в отделни фрази, наблюдения, състояния.
Георги Господинов
В дебюта на Филип Маркулиев се усеща „нещотo“ „извън стените“: има хоризонт, има насъбран прашец от градините на живота. Има и умения за преработване на събраното. Още щипка мярка – и е готов!
Георги Мишев
Kниги от същия жанр
-
Парижка вендетапечатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Предан враге-книга:
3.57 EUR
7.00 лв.печатна:
5.06 EUR
9.90 лв. -
Избрани творби - том 5: Новелипечатна:
12.78 EUR
25.00 лв. -
Мирис на врагпечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Гилдията на магьосницитепечатна:
8.12 EUR
15.90 лв. -
Горе главата, Джийвсе-книга:
3.57 EUR
7.00 лв.печатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Кастро - неверниятпечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Пазар на роби с бюста на Волтерпечатна:
3.06 EUR
6.00 лв. -
Магьосникътпечатна:
7.15 EUR
14.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.