Мастер и Маргарита
Още от поредицата Pocket book
-
Бросок саламандры. Грабителипечатна: 14.50 лв. -
Магия внушенияпечатна: 10.00 лв. -
Муму с аквалангомпечатна: 5.90 лв. -
Великий главнокомандующий И. В. Сталинпечатна: 9.90 лв. -
Желтая стрелапечатна: 9.90 лв. -
Цифровое фото. Композиция, съемка, обработка в Photoshop. (+CD)печатна: 33.00 лв. -
Большая книга заданий и упражнений по развитию логики малышапечатна: 18.90 лв. -
Браки совершаются на небесахпечатна: 4.50 лв. -
Йога пальцевпечатна: 11.00 лв.
"Мастер и Маргарита" - культовый роман, ярчайший шедевр русской литературы, так до конца и не понятый, загадочный и манящий. Нечистая сила во главе с самим Дьяволом Воландом однажды весенним днем появляется в Москве, чтобы навести порядок. Именно так начинается полная приключений и иронии история, в которой в конце концов побеждают любовь и верность. Обязательная к прочтению книга, необходимая в домашней библиотеке.
Kниги от същия жанр
Информация
Информация за книгата:
За автора
Михаил Булгаков
1891
Киев /Украйна/
Биография:
Михаил Булгаков (1891 - 1940) е роден в Киев, Украйна. Родителите му са руснаци, като баща му Афанасий Булгаков е преподавател в Киевската духовна академия, а двамата му дядовци са православни свещеници. През 1909 г. Булгаков завършва Първа киевска гимназия, където започва да проявява интерес към литературата. След гимназията започва да учи в Медицинския факултет на Киевския университет. След започването на Първата световна война се записва като доброволец в Червения кръст. През 1916 г. се дипломира като лекар.
По време на Руската гражданска война Михаил Булгаков служи в армията на Украйна и в други антикомунистически формирования. След края на войната братята му емигрират във Франция, но той остава в Русия. За година и половина е лекар в село Николско, Смоленска губерния, но през 1919 г. решава да се откаже от медицината и да се заеме изцяло с литературна дейност.
Пише статии и фейлетони за вестници и списания, сборникът му „Дяволиада“ (1925 г.) привлича погледите на критиката. Пиесите му, поставяни на сцените на МХАТ, Театър „Вахтангов“ и Московския камерен театър, предизвикват множество критики и спорове. В края на 1920-те год. все по-често е критикуван за антисъветското съдържание на произведенията му, като след 1929 г. цензурата практически преустановява нови публикации на негови работи.
Романът „Майстора и Маргарита“ и повестта „Кучешко сърце“ са публикувани след смъртта му.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.