Капитализъм 4.0
Световната финансова криза от 2007-2009 г. не разруши капитализма, но ще го промени коренно. Капитализмът не е статичен набор от перфектни институции, намиращи се в постоянно равновесие. Не съществуват неотменяеми закони, управляващи поведението на капиталистическата икономика, както учи съвременната икономическа теория. Той е адаптивна социална система, която мутира и еволюира чрез естествен подбор, когато някоя криза предизвика нуждата от това. С възстановяването на икономиката и финансовата система ще се появи нов модел на капитализма, при който взаимоотношенията между пазарите и правителствата ще се промени. Авторът не задава въпроса какъв ще бъде новия капитализъм, а какъв капитализъм искаме.
А. Калецки разглежда световната финансова криза в дълъг исторически контекст. Проследява икономическите теории и идеологии, “обосноваващи” всяка от предишните версии на капитализма.Книгата е провокативна и ще е полезна на всеки, който се интересува от глобалните икономически и политически процеси.
Подходяща е за икономисти, за политици и за политически анализатори, а също така за университетски преподаватели и студенти.
Kниги от същия жанр
-
Изкуството да говоримпечатна:
10.17 EUR
19.90 лв. -
Добавената стойност на Пъблик рилейшънспечатна:
9.71 EUR
19.00 лв. -
Счетоводство 2013печатна:
16.56 EUR
32.40 лв. -
Всеки бизнес се нуждае от един ангелпечатна:
9.71 EUR
19.00 лв. -
Закон за данъците върху доходите на физическите лицапечатна:
1.52 EUR
2.99 лв. -
Осигурително право - 4 изданиепечатна:
15.85 EUR
31.00 лв. -
Защита на потребителитепечатна:
2.45 EUR
4.80 лв. -
Наредба № 24 - Задължително застрахованепечатна:
2.35 EUR
4.60 лв. -
Въведение в икономикатапечатна:
5.52 EUR
10.80 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.