Калофер, алтън Калофер. Разкази
Родолюбка и учителка с над 30 години стаж, Пенка Павлова (1929 - 2012) прекарва живота си в град Карлово - родното място на Левски, Евлоги и Христо Георгиеви, д-р Иван Попов, Райно Попович и още много други пазители на българския дух. Родена и отгледана във високообразовано семейство на банков инспектор и учителка.
Закърмена още от дете с разказите на двете си баби - едната от село Войнягово, Карловско, където Левски е бил учител, а другата от град Калофер - разкази за Левски, за турското робство, за битието на българския народ.
Посвещава последните години от живота си на идеята да претвори всичко, което знае за миналото на българите на лист хартия под формата на разкази и легенди, представящи действителни исторически факти, пречупени през призмата на нейния мъдър, дълъг живот.
Kниги от същия жанр
-
Малка книжка за утеха в сивите днипечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Малка книжка за мечтитее-книга:
1.53 EUR
3.00 лв.печатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Малка книжка за приятелствотопечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Малка книжка с Интересни фактипечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Малка книжка за щастиепечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Малка книжка с Мъдри отговори на въпроси от животапечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Малка книжка за работатапечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Малка книжка за животае-книга:
1.53 EUR
3.00 лв.печатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
За тебпечатна:
1.78 EUR
3.50 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.