Изъ Пловдивъ въ друго време
Достопочтенни дами и господа читатели,
Когато отваряте тази книжица, наредена с текстове от всякой род, публикувани във вестници, списания и брошурки за едно друго време, която нарекох с името на нявгашното пловдивско издание
Изъ Пловдивъ,
знайте, че нищо в нея не е доизписвано, а гдето е размишлявал авторът... е видно. Нещо повече, в тези текстове от стария правопис е запазен краесловният “Ъ” - да е по-автентично... и дано не се затрудните с четенето, но пък така ще четете по-бавно и ще проумявате по-добре списователите!
Дали са достоверни, не знам със сигурност – така са ги написали и подписали се, и неподписали се автори, така Ви ги и предлагам. По онова време не е било много на почит да си пишат имената под текстовете, както в централний, така и въ местний печатъ. Дали от скромност или нещо друго, не се наемам да твърдя.
Постарах се да не навлизам в територията на професионалните разбирачи на историята и ако те с нещо не са съгласни, да ме простят. Искам само днешните люде да усетят времето и да видят града си и проблемите му през очите на нявгашните вестникари. Може авторите да са били пристрастни и необективни, да са били политически обвързани или независими. Може да са ползвали новинарските агенции ЕГК - „Една Госпожа Каза” и ЕГП – „Една Госпожа Потвърди”, популярни по онова време. Може! И какво от това, тази книжица не е научно съчинение.
А относно публикуваните “образи” - фотографии, факсимилета и прочее, тях открих в архива на НБ ”Иван Вазов” и в някои от вестниците и списанията.
Впрочем, преживейте емоциите и вълненията на отдавна отишлите си хора и ...
Приймите уверенията за отличното ми към Вас почитание.
Авторът
Kниги от същия жанр
-
Само за тебе-книга:
8.99 лв.
4.59 EURпечатна:
17.99 лв.
9.19 EUR -
ПРОМО 1: Последният жокер + Изгубеният изборпечатна:
11.99 лв.
6.13 EUR -
Довереникътпечатна:
10.00 лв.
5.11 EUR -
Гонитба за Икарпечатна:
6.80 лв.
3.47 EUR -
Смърт на кръстопътяпечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR -
Кралствата на Торн и Боун - книга 1-ва: Шипковият кралпечатна:
10.00 лв.
5.11 EUR -
Кладенецът на възнесениетопечатна:
16.99 лв.
8.68 EUR -
Тревожна кръве-книга:
18.00 лв.
9.20 EUR -
... а площад Пикадили не се намира в Кумлапечатна:
16.00 лв.
8.18 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.