Единствен син
Ония, които са чели „Изповеди“ на Жан-Жак Русо, не си спомнят той да споменава някъде, че е имал брат. А Жан-Жак все пак хитро намеква за него: „Брат ми изчезна в Кобленц. Ни вест, ни кост от него оттогава, и ето – превърнах се в единствен син. Заглавието на романа ми идва от този пасаж. Стори ми се, че това увъртане е многозначително.
Осемнайсети век донякъде въвежда един нов поглед към личността, към неповторимостта на човека, към социалното му положение и състояние. В този смисъл романът ми е „русоистки“. Това не означава, че не търся наслада от интригата в забавния роман. Харесваше ми да разказвам истории за осемнайсети век, без да пиша исторически роман”, заявява Стефан Одеги за романа си „Единствен син”.
Книгата на френския автор беше посрещната с възторг в родината му, като авторитетният „Нувел Обсерватьор“ написа: Всеки читател, запленен от първия роман на Стефан Одеги „Теория на облаците“, ще прочете и втората му книга, в която писателят разкрива многообразието на таланта си. Други времена, други бури! Пред нас е един исторически роман, повел ни към ада. Целият осемнайсети век минава пред очите ни като на кинолента…”
Kниги от същия жанр
-
Историята на една любовпечатна:
8.00 лв.
4.09 EUR -
Бандитски терорпечатна:
5.00 лв.
2.55 EUR -
Разкази насъне-книга:
9.00 лв.
4.60 EUR -
Черната кутияпечатна:
12.00 лв.
6.13 EUR -
7 коледни разказапечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR -
Загадките на отец Браунпечатна:
12.00 лв.
6.13 EUR -
Звездна армада - книга 1: Нашествиепечатна:
13.99 лв.
7.15 EUR -
Бараж срещу Пасификапечатна:
18.00 лв.
9.20 EUR -
Нощен полетпечатна:
5.00 лв.
2.55 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.