Дървото на достъпните за мен удоволствия
Владимир Морзоханов (р. 1963, София) е художник, преводач и поет. В общи художествени изложби участва от 1983 г., но първата му самостоятелна изява е организирана от галерия „Арте” през 2008 г. Втората е пак там през 2013 г. Издателство „Ерго” е публикувало следните две книги с негови преводи: „Арсений Тарковски. Самосъзнаваща душа” (2010) и „Осип Манделщам. Небехранилище” (2012). Настоящата стихосбирка е първата му авторска книга.
Към днешната конюнктура в българската поезия творбите ми нямат почти никакво отношение – както формално, така и смислово.
Словото за мен не е нито инертен материал, с който да запълвам страниците, нито средство за манипулация, нито начин да удовлетворя тщеславието си или арогантността си, не е параван за прагматични цели, или поле за дебилни забавления, не е и някаква мистична самостоятелна субстанция, съществуваща по свои закони, напълно вън от реалността. Словото е смисъл (и е добре той да е истинен), търсене на смисъл, изграждане на смисъл, осмисляне на себе си и света.
Владимир Морзоханов
Kниги от същия жанр
-
Нарочни приказки. Том Iпечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Мъже - Жените на Варшава, том 4печатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Моритати и легендие-книга:
5.62 EUR
11.00 лв. -
Страст, сълзи и лачени обувкипечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Девет животапечатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Чосър и Домът на славатапечатна:
1.53 EUR
3.00 лв. -
Малка книжка за кучетапечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Хладнокръвният Стоунпечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Тайната на сътворениетопечатна:
7.66 EUR
15.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.