Доброволци на смърт
На 11 септември 2001 г. е извършен най-зрелищният атентат в човешката история. Мощта на атаката и символизмът на целите водят света до своеобразен шок, чиито последици продължават да се развиват.
В ерата на свръхмодерните оръжия сме изправени пред нещо чудовищно - човекът, венецът на творението, сам се превръща в екстремно оръжие. Оръжие, страшно както с поразяващата си сила, така и със самата си същност, която противоречи на най-силните човешки инстинкти. Какво мотивира доброволеца за смърт? Какви материални интереси, какви идеали, каква смъртоносна жажда за отмъщение?
Това изключително изследване проследява историята на самоубийствените атентати - от саможертвената смърт в Античността до най-известните действащи тероростични групировки. Авторът разглежда причините за този феномен, които се крият както в икономическото развитие, така и в културните и религиозни фактори. Изследвани са методите за подготовка на доброволци и начините, по които може да се противодейства на терористичните актове.
Kниги от същия жанр
-
Средна класа и социална стратификацияпечатна:
12.00 лв.
6.13 EUR -
Марко Семов в паметта на съвременницитепечатна:
10.00 лв.
5.11 EUR -
The Plastics Handbookпечатна:
33.90 лв.
17.33 EUR -
Прелестни принцесипечатна:
3.99 лв.
2.04 EUR -
Гео Милев - жрец на истината и свободатапечатна:
4.00 лв.
2.04 EUR -
Съчинения в 5 тома: Тримата глупаци, том 4печатна:
20.00 лв.
10.22 EUR -
Енциклопедия на татуировкитепечатна:
15.00 лв.
7.66 EUR -
Книга за оперетата и мюзикълапечатна:
14.90 лв.
7.61 EUR -
Йога. Безсмъртие и свободапечатна:
27.00 лв.
13.80 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.