Дневникът на Ане Франк
Ане Франк води своя дневник от 14 юни 1942 до 1 август 1944 година докато се укрива заедно със семейството си от нацистите в тайната пристройка на амстердамска къща. Гневът, бунтарството, смехът и надеждата, които извират от страниците, го превръщат в най-известната книга, писана от дете, в най-четения автентичен дневник в света и най-превежданата книга от холандски език.
Независимо дали ще го приемете като психологически портрет на дете, поставено в критична ситуация, като горчиво-сладка изповед на подрастващо момиче или като исторически документ, “Дневникът на Ане Франк” ще стигне до дъното на душата ви.
12 юни 1929 – Ане Франк се ражда във Франкфурт в семейството на Ото и Едит Франк.
14 юни 1942 – първият ден от дневника й.
4 август 1944 – полицията арестува Ане, семейството й и останалите четирима души укриващи се заедно с тях.
Март 1945 – Ане Франк умира в концлагера Берген-Белсен два месеца преди освобождението на Холандия.
2010 – музеят на Ане Франк, намиращ се в къщата, където се е укривала, приема рекорден брой посетители (1 050 339) в петдесетгодишната си история.
Kниги от същия жанр
-
Предприемачество и мениджмънт, част 2печатна:
17.70 лв.
9.04 EUR -
Всичко свое нося със себе сипечатна:
5.00 лв.
2.55 EUR -
Прическа и Стил, брой 37 януари 2012печатна:
1.00 лв.
0.51 EUR -
Възобновяеми енергийни източниципечатна:
35.00 лв.
17.89 EUR -
Таблица за умножение - мини таблопечатна:
1.20 лв.
0.61 EUR -
Ненадминати в спортапечатна:
18.90 лв.
9.66 EUR -
Среднощни разговори с един мистикпечатна:
5.00 лв.
2.55 EUR -
Отглеждане на лимон и други цитруси у домапечатна:
5.00 лв.
2.55 EUR -
История на Древен Египет, том IIпечатна:
22.90 лв.
11.70 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.