Децата на Хурин
В Средната земя има предания от далечни епохи преди “Властелинът на пръстените” и разказаната в тази книга история се разиграва в необятната страна, която някога се разстилала на запад отвъд Сивите заливи, но била погълната от морето в страшния катаклизъм, сложил край на Първата епоха на Света.
През ония далечни времена първият Мрачен владетел Моргот живеел далече на север в титаничната си крепост Ангбанд, наречена Железния ад, и трагедията на Турин и неговата сестра Ниенор се развива в сянката на страха от Ангбанд и войната, разпалена от Моргот срещу земите и тайните градове на елфите.
Техният кратък и страстен живот е белязан от първичната ненавист на Моргот към тях, защото са деца на Хурин - човекът, дръзнал да се опълчи и да му се присмее в лицето. Срещу тях Моргот праща най-страховития си слуга Глаурунг, могъщ дух във формата на чудовищен огнен дракон. В тази история за жестоки нашествия и бягства, за горски укрития и гонитби, за съпротива и гаснеща надежда, Мрачният владетел и драконът излизат на сцената като ярки и страховити образи. Коварният и насмешлив Глаурунг изкривява съдбата на Турин и Ниенор чрез убийствено лукави и злостни лъжи, за да се изпълни прокобата на Моргот.
Kниги от същия жанр
-
Двор от рози и бодли - кн.1е-книга:
7.66 EUR
14.99 лв. -
Предизвестено убийствопечатна:
5.61 EUR
10.99 лв. -
Война със саламандритепечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Наследството на сестрите Гранвилпечатна:
5.08 EUR
9.95 лв. -
Време под линияпечатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Екстазът на Гейбриълпечатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Непристойни приказкипечатна:
4.09 EUR
8.00 лв. -
Българско криминалепечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Непокорна кръвпечатна:
7.66 EUR
15.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.