Бразилия от Кастело Бранко до Дилма Русев
Кирил Шопов (1967 г.) е доцент по политология и доктор по философия на историята. Автор е на три монографии и над шестдесет публикации по политически науки, теория на сигурността, история на философията и политическите идеи, включително на португалски език. Води курсове по история на политическите идеи, теория на меж дународните отношения, външна политика и дипломация и теория на управлението.
Книгата представя развитието на Бразилия като изгряваща световна сила и вероятен следващ постоянен член на ъвета за сигурност на ООН. Авторът прследява външната политика на страната от периода на военния режим до управлението на Дилма Русев и прави прогнози за бъдещето. Изследването показва как Бразилия се превръща в една от най-успешно развиващите се аържави и в глобален икономически и по-литически фактор.
Приложението съдържа биографии на всички държавни глави и на най-известните политически и икономически деятели на Бразилия. Книгата е първото цялостно изследване у нас за тази далечна страна
Kниги от същия жанр
-
История на Ирландияпечатна:
10.17 EUR
19.90 лв. -
Митология. Митове, легенди и преданияпечатна:
40.39 EUR
79.00 лв. -
Кратка история на ВИКИНГИТЕпечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
История на българския театър - том 3печатна:
1.94 EUR
3.80 лв. -
Дарвин и фундаментализмътпечатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Джагфар тарихипечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Белене – място на памет?печатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
История на китайската мисълпечатна:
9.20 EUR
18.00 лв. -
Загадките на необяснимотопечатна:
11.24 EUR
22.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.