Балади и разпади
Пoд иметo Геoрги Гocпoдинoв cе пoявяват и изчезват три cтихocбирки, еcтеcтвен рoман и други иcтoрии. Cлед щаcтливи четения из меcта катo Иcтанбул, Кoимбра, Берлин, Hюкаcъл, Лoндoн, Bиена, Coфия, Cфуматo cега "Балади и разпади" cъбира за първи път трите пoетичеcки книги в еднo. Как oт каменната градина на "Лапидариума" израcтва "Черешата на един нарoд", а пoд нея някoй пише "Пиcма дo Гауcтин" и нoви cтихoтвoрения.
Kниги от същия жанр
-
Майсторът на виное-книга:
6.44 EUR
12.60 лв. -
Демонът и сеньорита Примпечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Вино от глухарчетапечатна:
7.66 EUR
14.99 лв. -
Дванайсетте столапечатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Дон Кихотпечатна:
2.55 EUR
4.99 лв. -
Дневниците на Кари Брадшоупечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Ако това е любовпечатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Седмата жертвапечатна:
6.10 EUR
11.95 лв. -
Българският космо-психо-логос (по Христо Ботев)печатна:
7.66 EUR
15.00 лв.
Информация
Информация за книгата:
За автора
Георги Господинов
07.01.1968 г.
Ямбол
Биография:
Георги Господинов е завършил българска филология в Софийския университет, по-късно става доктор по Нова българска литература към Института за литература на БАН с дисертация на тема „Поезия и медия: кино, радио и реклама у Вапцаров и поетите на 40-те години на ХХ век“ (издадена от „Просвета“, 2005) и работи като литературовед в Института по литература на БАН от 1995. От 1998 до 2000 г. е преподавател в НБУ по писане на есе (1998), а по-късно по съвременна българска литература (1999-2000).
Редактор е в „Литературен вестник“, седмичен колумнист е на в. „Дневник“ и редактор за България на излизалото в Оксфорд литературно списание „Orient Express“.
Има една дъщеря (с литературоведката Биляна Курташева), Рая Господинова, родена на 13 януари 2007 година.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.