Америка: социалният тропик
Социум и медии на САЩ от Пулицър до Мърдок
Американската журналистика извоюва ключова позиция още през последната трета на XIX век с един отказ и с един избор. Тя се отказа от педагогическите претенции, литературните подражания, ораторския балкон и патрицианското високомерие. Тя избра страната на масите и от тяхно име активно се намесва в управлението.
Американската журналистика не е само всевиждащото око на новия бог – масата, нито е само жълтото момченце, което не се уморява да повтаря, че царят е гол (описвайки всичките му детайли); тя е и главният психоаналитик на Америка, който непрекъснато превръща несъзнаваното в осъзнато, потуленото – във видимо за всички, премълчаваното – в обект на публична дискусия.
Ако иронично се подхвърля, че именно журналистиката е свела политиката до масово шоу, борсата – до бинго зала, културата – до уличен театър, нека не забравяме, че това са проявления на един и същ феномен: извеждането на главните социални актьори от Храма на Сцената, където те стават видими, достъпни и уязвими. Те са принудени да действат – незабавно и ефективно, да се съобразяват с публиката и да не разчитат много на задкулисния мрак, защото именно там ги дебнат репортерите.
Kниги от същия жанр
-
Професионални тестове за емоционална интелигентностпечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Секс престъпленияпечатна:
1.02 EUR
2.00 лв. -
Горещ, плосък и пренаселенпечатна:
9.20 EUR
18.00 лв. -
Да дариш. Как всеки от нас може да промени светапечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Зад кулисите на вестницитепечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Природа и обществопечатна:
4.09 EUR
8.00 лв. -
Камион в кибритена кутийкапечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Каубои и индианципечатна:
4.59 EUR
8.99 лв. -
Националната идентичностпечатна:
3.06 EUR
6.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.